štvrtok, novembra 15, 2007

Are you smarter than a 5th grader?

Blog chvilu oddychoval, no nie preto že by nebolo o čom písať, ale nejako sa naň nedostalo. V zálohe je dosť vecí, ktoré sa určite objavia, no teraz nieco ešte za horúca.

Práve pozeráme reláciu Are you smarter than a 5th grader?, ktorá beží aj na Markíze pod názvom Ste chytrejší ako piatak?. Dnes je relácia pre celebrity a hosťom je Kellie Pickler, finalistka minuloročnej americkej superstar (American Idol). Najprv sme si mysleli, že sa hrá na blbú kvôli show a exhibícii, ale vysvitlo, že ona taká asi bude! Pobavilo nás viacero vecí, no najviac jej myšlienkové pochody pri otázke, Hlavné mesto ktorej európskej krajiny je Budapešť? (Namiesto krajina si môžete doplniť štát, na Slovensku je to asi výstižnejšie). Tu je krátke zhrnutie jej monológu:

Pickler: Buda čo? V živote som to nepočula. Hm, hlavné mesto ktorej európskej krajiny... Ale ja som si myslela že Európa je krajina... tak asi nie je... čo by to tak mohlo byť... Francúzko! ... bude to Francúzsko... ale Francúzsko asi tiež nie je krajina (pozrela beznádejne na moderátora)... ja neviem...

Napokon skončila pri Francúzsku, no našťastie jej hanbu zachránila správnou odpoveďou spoluhráčka piatačka. Intelignentný monológ rozviedla aj keď sa dozvedela, že je to Maďarsko. Maďarsko je po anglicky Hungary, čo sa aj výslovnosťou podobá na hungry = hladný. V monológu vystupuje aj Turecko, po anglicky Turkey, čo je to isté ako moriak. Tu je zostručnený preklad a parafráza jej záverečného monológu, keď sa dozvedela, že je to Maďarsko:

Čo to je??!! Hladná? Aká hladná, čo je hladná? V živote som to nepočula. Počula som, že krajina je moriak, ale že by bola krajina hladná??!!

Slečna Pickler vedomosťami nepredstavuje nič výnimočné. Má len tú smolu, že vedomosti priemerného američana jej generácie pustila verejne éteru.

Tak takto si tu žijeme a (aj) takýchto tu máme spoluobčanov a celebrity.

3 komentáre:

Anonymný povedal(a)...

No caves, aj my sme to s chalanmi pozerali...najprv sme sa bavili, ale potom sme si tak uvedomili, ze to uz ani nie je sranda...smutne.. No a ked potom ten dalsi clovek nevedel kolko e-ciek je v slove matematika, aj ma to prestalo bavit...
Aj blbost je zabavna len po urcitu hranicu..potom je to uz len...nuz blbost.

Anonymný povedal(a)...

Vy tam,za mlackou,nebudte smutni.Uz aj u nas,kdesi v state Europa,sa v nasich skolach pripravuje tvrda konkurencia mladezi za mlakou....

T K D T povedal(a)...

tak potom to je naozaj smutne a vazne :(