nedeľa, marca 27, 2022

Jarné prázdniny na Floride

Tento rok sme namiesto do Mexika išli na Floridu. Keď sme pristáli v Miami, bola už hlboká noc. Zobrali sme si taxík, ktorý nás mal odviesť do hotela. I keď to bol to dosť veľký hotel, taxikár nevedel kade má ísť.  Ocinko mu pomohol trafiť a taxikár si vypýtal plnú cenu aj s blúdením!

Na druhý deň sme sa presunuli na Key Largo a len čo sme sa ubytovali, išli sme šnorchlovať. Ako sme sa chystali do vody, mamka uvidela noštek vystrkujúci sa z vody. Myslela si, že to bola korytnačka. Ale naozaj to bola manatee, morská krava. Damiánko sa na ňu chcel pozrieť pod vodou, no než sa pripravil, ušla.

V pondelok nás loď odviezla na French Reef, Francúzsky útes. Videli sme tam veľa rýb. Mne sa najviac páčila raja, Damiánkovi modrý papagájopvec. Mamkine najobľúbenejšie miesto sme navštívili v utorok, Double Dry Rocks. Toto miesto malo plytkú vodu a veľa farebných koralov. Damiánko tu videl obrovskú barakudu, ktorej rybky čistili zuby. Damiánko a ocino ešte v utorok zvládli nočný ponor ku vraku lode SS Benwood, ktorý je vďaka množstvu dutín perfektným nocľažiskom korytnačiek. Prespával tam aj veľký nurse shark, to je taký neškodný žralok. 

Kvôli nepriaznivým podmienka na mori sme v stredu a štvrtok nemohli ísť na šnorchlovací výlet. A tak sme išli kajakovať pomedzi mangrovníky, kde som uvidel veľkú raju. Rodina pána ktorý nám dával kajaky, pochádzala z okolia Ružomberka. On sám nerozprával po slovensky ale stále chodí na Slovensko na návštevy. Na ceste naspäť do Miami sme sa zastavili na rodinnej aligátorovej farme, kde sme si všetci mohli chytiť a pohladkať malého aligátorika. Chudáčik, kvôli návštevníkom ako sme my mu zalepili papuľku!

(Tobi)


Fotoalbum

Video nad vodou

Video pod vodou

Žiadne komentáre: